Čištění výrobních hal

Čištění v halách a ve výškách, čištění těžko přístupných míst

Co čistíme?

V interiérech hal čistíme, vysáváme či ometáme stěny, stropy, světlíky, stavební konstrukce a skleněné výplně. Dále vysáváme, otíráme i umýváme veškeré technické instalace jako jsou vzduchotechniky, elektrické, plynové, vodní a vzduchové rozvody, stroje a celé výrobní a technologické celky. To vše zejména ve výškách. Toto čištění realizujeme v nejrůznějších výrobních, skladových, průmyslových i obchodních halách, hypermarketech, i v celých areálech továren, prodejen, dílen a skladů.

Čistíme i v hygienicky náročných a potravinářských provozech a to jak prach a nečistoty, tak i např. plísně. Při těchto čištěních mohou být součástí zakázky i drobné zednické opravy, různé tmelení prasklin a další menší práce ve výškách.


Pro zvětšení klikněte na obrázek

Proč provádíme čištění ve výškách

Poměrně často se ve výrobních halách a skladech, zejména u potravinářských provozů, čistí z důvodu "hygienických" kontrol a následných nařízení (plísně nebo nečistoty). V některých přesných provozech (např. výroba optiky atp.) prach snižuje kvalitu a zvyšuje zmetkovost výrobků. V jiných výrobních provozech se čistí např. od specifických chemických usazenin vznikajících při výrobě (např.výroba gumiček a pryžových těsnění). Ve výškách v halách čistíme i velké vrstvy prachu a usazenin vznikající při těžké strojírenské výrobě a sváření.

V posledních letech se také stále častěji čistí "jen" proto, aby celá hala, provoz nebo celý areál "vypadal" pěkně. Kvůli odběratelským firmám a zákazníkům, které se občas jezdí ?podívat? kde se vyrábí a skladuje. Nebo například firma usiluje o získání nové velké zakázky a celý areál nebo hala musí "vypadat". Stále častěji tyto práce provádíme také "jen" kvůli kultuře pracovního prostředí, ochraně zdraví při práci, prosvětlení provozu a snížení nákladů na elektrické energie.